Erste liga (17. kolo): Rutinska pobjeda „Lovćena

KK Lovćen Cetinje

Prema očekivanjima košarkaši „Lovćena“ savladali su ekipu Studentskog centra u 17. kolu Erste lige - 110:80 (29:17, 22:28, 25:18, 34:17).

Cetinjani su upisali 14. vezanu pobjedu kojom su ostali na čelu tabele pred poslednje kolo regularnog dijela prvenstva.

„Lovćen“ je silovito ušao u meč i već nakon prve dionice, predvođen novajlijom, Petrom Aranitovićem stvorio dvocifrenu prednost - 29:17.

Prednost „Lovćena“ rasla je i u prvih pet minuta druge dionice, pa je u 15. minutu rezultat na semaforu glasio 46:31. Ipak, zahvaljujući dobrom šutu za tri poena, gosti su do odlaska na veliki odmor uspjeli da smanje na svega šest poena minusa (51:45).

Dobru igru iz druge četrvtine, ekipa iz Podgorice nastavila je i u narednom periodu, pa je na samom startu istog uspjela da priđe na samo tri poena zaostatka (55:52).

Tim Petra Jovanovića je nakon toga podigao nivo svoje igre i serijom od 12:0 vratio dvocifrenu prednost (67:52) koju je i sačuvao pred ulazak u poslednju četvrtinu.

Poslednji kvartal pretekao je u potpunoj dominaciji domaćeg sastava koji je učinio pobjedu još ubjedljivijom.

Najefikasniji igrač cetinjskog tima bio je Draško Albijanić koji je postigao 19 poena, dok je kod „studenata“ najbolji bio Balša Strunjaš sa 22 upisana poena.

Košarkaše „Lovćena“ već u srijedu očekuje novi takmičarski meč. Cetinjani putuju u Sarajevo, na megdan ekipi „Bosne“, u posljednjem kolu Druge ABA lige.

Lovćen - Studentski centar 110:80
(29:17, 22:28, 25:18, 34:17)